Izvolili novo vodstvo FACE

Na letošnji generalni skupščini Združenja zvez za lov in varstvo divjadi (FACE) v Bruslju je bil izvoljen novi predsednik FACE in nov upravni odbor.

Z leve Laurens Hoedemaker in Srečko Žerjav. Foto: arhiv Srečka Žerjava

Za novega predsednika FACE, ki združuje 7 milijonov evropskih lovcev, je bil izvoljen Laurens Hoedemaker iz Holandske lovske zveze, ki je dva mandata opravljal funkcijo zakladnika FACE, tako da dobro pozna organizacijo. Izvoljen je bil z večino glasov. Njegov protikandidat je bil José María Gallardo iz Španske lovske zveze. Dosedanji predsednik Torbjörn Larsson se ni odločil za ponovno kandidaturo.

Srečko Žerjav je bil ponovno potrjen za podpredsednika FACE in predsednika Centralnega regiona, v katerega poleg Slovenije spadajo še Švica, Avstrija, Češka, Slovaška, Madžarska, Poljska in Ukrajina.

Foto: FACE