Odprte prijave na 15. Slovenski lovski dan

Lovska zveza Slovenije in Strokovno-znanstveni svet LZS vas vabita na 15. Slovenski lovski dan na temo Upravljanje s tujerodnimi vrstami divjadi. Posvet bo v soboto, 19. oktobra, na Biotehniški fakulteti v Ljubljani, v dvorani Janeza Hribarja.

Predavali bodo številni domači strokovnjaki in kolegi s Hrvaške in iz Srbije, ki se ukvarjajo z raziskavami, varstvom in upravljanjem divjadi ter drugih vrst prostoživečih živali. Med drugim bodo predstavili problematiko invazivnih tujerodnih vrst divjadi, naravovarstvene usmeritve/cilje v povezavi z njimi ter vlogo lovcev pri doseganju teh ciljev; ekologijo, stanje, izzive in priložnosti pri upravljanju tujerodnih vrst, ki niso invazivne (npr. muflon, damjak, fazan) ali so morda celo zmotno prepoznane kot tujerodne (alpski kozorog).

Program, urnik in seznam predavatelj je dostopen TUKAJ.

Posvet je namenjen vsem, potrebne pa so predhodne prijave preko lovskega informacijskega sistema Lisjak (za lovce) in po e-pošti lzs@lovska-zveza.si (za nelovce).